Харківський офісний центр відмовився від газо- та теплопостачання на користь альтернативного опалення
23 декабря 2014 г.


7-поверховий торгово-офісний будинок компанії «Влада-ЛТД», розташований у самому центрі міста - на перетині вулиць Артема та Іванова. Незважаючи на те, що усі комунікаційні мережі розташовані поряд з будівлею, її не підключено ні до газової магістралі, ні до міських теплових мереж.
Інженерні рішення умовно складаються з 2-х частин: шоу-рум (3 поверхи) та офісні приміщення (4 поверхи).
Для забезпечення максимального комфорту працівників та відвідувачів, у будівлі встановлено поверхову систему вентиляції, систему кондиціонування повітря та гнучку систему повітряного та інфрачервоного опалення. Проект та монтаж систем вентиляції, опалення та кондиціонування  виконала харківська фірма  ТОВ «ЕкоТермоІнжиніринг».
В торгово-офісному центрі застосовані такі інженерні рішення:
1. Джерелом для опалення та охолодження приміщень є 2 повітряні теплові насоси номінальною тепловою потужністю 180 кВт, які встановлені на даху. Для найхолодніших днів у резерві встановлений електричний котел потужністю 100кВт. 2. В якості обладнання систем опалення та охолодження приміщень - це фанкойли, встановлені в підвісній стелі. У деяких приміщеннях встановлені водяні стельові панелі інфрачервоного опалення. В санвузлах - радіатори. 3. Система вентиляції - поверхові припливно-витяжні установки з термодинамічною рекуперацією тепла (вбудовані теплові насоси). Дані установки не вимагають додаткового джерела тепла і холоду. Економія у порівнянні з традиційним рішенням не менше 50%, термін окупності - менше 5 років.
Завдяки тому, що для генерації тепла і холоду використовується одне і те ж обладнання (теплові насоси), системи опалювання і кондиціонування також суміщені (фанкойли), істотно скорочується обсяг та вартість  монтажних робіт. Застосовані технології не потребують будь-якого спеціального обслуговування, витримують довгострокову експлуатацію, і при цьому мають тривалий гарантійний термін.
Немає необхідності у монтажу газопроводу та котельні. Відсутня необхідність в постійному обслуговуванні газової котельні. Поповерхова система вентиляції вимагає лише заміни фільтрів та очищення повітроводів.
Кожен поверх має незалежну систему вентиляції. Опалення та кондиціювання регулюється в кожній окремій зоні індивідуально. Це дає можливість і експлуатувати, і обслуговувати кожен поверх індивідуально. Вентиляційні установки, фанкойли опалення та охолодження вбудовані в підвісну стелю. В інтер'єрі видно лише решітки вентиляції та фанкойлів.
Таким чином, енергозберігаючі технології дозволяють вже 4-й рік поспіль підтримувати комфортний клімат у будівлі, незалежно від пори року.
Источник: ecotown.com.ua